Przepis na udaną imprezę świąteczną

Share:

Czas przedświąteczny to dla wielu osób czas nadzwyczajnych dostaw alkoholu i słodyczy oraz mniej lub bardziej przydatnych upominków. Jednocześnie czas dylematów czy pójść na kolejną biznesową imprezę czy poświęcić go na spędzenie czasu z rodziną lub przygotowania do Świąt. A gdyby tak planując świąteczną imprezę i upominki dla partnerów biznesowych, zrobić uczciwą analizę potrzeb?

Mój mąż-architekt dostał ostatnio od producenta wind KONE zaproszenie dla siebie i rodziny na świąteczną imprezę na plantacji choinek. Na zaproszeniu zaznaczono, żeby zorganizować sobie transport umożliwiający zabranie drzewka. Pomysł genialny w swojej prostocie – dajmy ludziom to, czego na pewno przed Świętami potrzebują – choinkę i czas z rodziną.

Impreza sama w sobie dosyć prosta – biesiadno-grillowe jedzenie (z opcją własnoręcznego pieczenia kiełbasek), kilka atrakcji dla dzieci i rzeczona choinka (wybrana spośród rosnących na plantacji i ścięta specjalnie dla nas). Naprawdę nie trzeba wiele, żeby wszyscy byli zadowoleni.

Dzieci zachwycone, bo (w skali radości):

  • spotkały Świętego Mikołaja, a on miał dla nich prezent – misia (nie muszę dodawać z jakim logo, prawda?)
  • jeździli na kucykach
  • przygotowali wspólnie z Elfem kartkę świąteczną

(Atrakcje proste, ale dobrze pomyślane, bo cieszyły zarówno mojego 2,5 rocznego szkraba, jak i dzieci 10-letnie)

My zachwyceni, bo (w skali radości):

  • mamy zadowolone dzieci
  • MAMY CHOINKĘ
  • spędziliśmy czas razem, a przy okazji coś załatwiliśmy

Z punktu widzenia organizatora koszt przedsięwzięcia zapewne niższy niż standardowa impreza + standardowe upominki. Korzyści jak przypuszczam większe – response rate ponadprzeciętny, partnerzy biznesowi będą ten gest pamiętać, bo dostali coś nietypowego, w danej chwili wartościowego, a odblaskowy miś przy plecaku dziecka będzie się im dobrze kojarzył z marką. Musi tak być, bo ta impreza weszła już podobno do dorocznego kalendarza.

Kończąc, dziękuję wszystkim za miłe przedświąteczne gesty (kartki i upominki), a KONE za bardzo udaną imprezę.

CZYTELNIKOM MOJEGO BLOGA ŻYCZĘ SPOKOJNYCH ŚWIĄT, CZASU DLA NAJBLIŻSZYCH I DOBRYCH POMYSŁÓW W NOWYM 2015 ROKU.

TagsKONE
Share:
Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach.
Zapisz